بیل گیتس در آستانه از دست دادن عنوان “ثروتمندترین مرد دنیا”

87
بیل گیتس در آستانه از دست دادن عنوان "ثروتمندترین مرد دنیا"Reviewed by عباس حبیبی on Jun 19Rating: 5.0بیل گیتس در آستانه از دست دادن عنوان بیل گیتس و از دست دادن عنوان ثروتمندترین مرد دنیا ، سهام کمپانی بزرگ آمازون در بازار بورس رو به افزایش است و این کمپانی دوران خوبی را سپری می کند .

بیل گیتس و از دست دادن عنوان ثروتمندترین مرد دنیا : در طی آخرین خبرهای منتشر شده ، سهام کمپانی بزرگ آمازون در بازار بورس رو به افزایش است و این کمپانی دوران خوبی را سپری می کند ، درحال حاضر مبلغ یک میلیارد و هشتصد میلیون دلار به ثروت مدیرعامل آمازون آقای جف بزوس افزوده شده است و فاصله او با ثروتمندترین مرد دنیا یعنی بیل گیتس کمتر شده است .

بنابراین مجموع دارایی های آقای بزوس درحال حاضر به ۸۴٫۶ میلیارد دلار می رسد که فقط پنج میلیارد دلار از دارایی های بیل گیتس کمتر است. مدیرعامل آمازون شانس خیلی زیادی دارد تا عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از آن خود کند زیرا بیل گیتس با ۶۱ سال سن در نظر دارد بیشترین دارایی خود را صرف امور خیریه کند و فرصت خوبی به نظر می رسد تا آقای بزوس بتواند دارایی و سود خود را به شدت افزایش دهد.

بیل گیتس و از دست دادن عنوان ثروتمندترین مرد دنیا همچنین لازم به ذکر است که بیل گیتس با وارن بافت که چهارمین مرد ثروتمند دنیا با دارایی ۷۶٫۸ میلیارد دلار طرح خیریه ای را آغاز کرده است ، این طرح برای ثروتمندان طرح ریزی شده است و می توان گفت که افرادی که ثروتمند هستند می توانند تا زمان زنده بودن خود نیمی از ثروت خودشان را در اختیار این طرح قرار داده و به فقرا کمک کنند.

می توان گفت برای این اقدام انسان دوستانه صد و پنجاه میلیاردر از تمامی نقاط دنیا به این طرح جواب مثبت دادند اما نام مدیرعامل آمازون جف بزوس در میان آنها به چشم نمی خورد.

بیل گیتس در سال ۲۰۰۰ از مدیریت کمپانی بزرگ مایکروسافت کناره گیری کرد و تمرکز اصلی خودش را بر روی کارهای خیریه و انسان دوستانه معطوف نمود که در این راه همسرش ملیندا به او کمک می کند.

در انتها نیز باید اعلام کرد که آقای گیتس هنوز دو درصد از سهام شرکت مایکروسافت را در اختیار دارد و روند او به همین ترتیب در حال افزایش است، این درحالی است که جف بزوس اعلام کرده است که قصد توقف فعالیت های خودش را ندارد و او هم در توییتر خود آمادگی برای انجام فعالیت های انسان دوستانه را اعلام کرده است.

منبع : تک شات

رادین لرن

ترک یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.